Catrice liquid camouflage concealer incelemesi

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar! Benim değerli dostlarım bugün sizlere Catrice liquid camouflage concealer dan bahsedeceğim.

Catrice markası bildiğiniz üzere Rossman mağazalarında satılan uygun fiyatlı bir marka. Daha önce catrice markasından bir ürün kullanmadım açıkcası ama far bazının çok iyi olduğunu duydum. En kısa zamanda onu da deneyeceğim.

Ben uzun bir süredir Rimmel London markasının match perfection isimli kapatıcısını kullanıyordum. O üründen de gerçekten memnundum fakat son günlerde cildim biraz değişiklik göstermeye başladı. Biraz sivilce problemim oluştu ve match perfection ın lekelerimi ve sivilcelerimi kapatmada biraz yetersiz kaldığını gözlemledim. Normalde gerçekten memnun olduğum bir kapatıcı hala da kullanıyorum eğer detaylı yazısını okumak isterseniz tıklayabilirsiniz.

Son zamanlarda uygun fiyatlı kapatıcı arayışına girmiştim. Çok sevdiğim bir youtuber da favori kapatıcılarından bahsettiği bir videoda catrice liquid camouflage concealer ı önerdi. Ben de hemen gidip bir tane aldım.

Catrice liquid camouflage concealer ı incelersek:

Yapısı:

Yapısı kesinlikle ince değil. Hatta kalın yapılı bir kapatıcı ama öyle kalıp gibi durmuyor. Gerçekten çok çabuk sabitleniyor bu yüzden sürdüğünüz anda hemen dağıtmanız gerekli. Ben elimle,süngerle ve fırçayla dağıtmayı denedim en iyi sonucu nemli süngerle elde ettim. Size de nemli süngerle denemenizi tavsiye ederim.

Renk skalası:

Renk skalası ne yazık ki geniş değil. Sadece iki rengi mevcut. 010 Porcellain ve 020 Light Beige. Bendeki 020 Light Beige. Kapatıcının sarı alt tonlu olduğunu belirtmeliyim. Ben beyaz tenli olmadığım için alırken çok çekindim fakat sürdüğümde öyle absürd durmadı. Tenimle güzel bütünleşti ve aydınlık bir görüntü verdi. Bu yüzden ben renk açısından bir sorun yaşamadım.

Ambalaj:

Ürün uzun bir şişede fırçalı olarak satılıyor. Bu şekilde olmasını çok sevdim bence kapatıcıları bu şekilde kendi fırçasıyla uygulamak çok da kolay oluyor.

Kapatıcılık:

Ürünün en büyük vaadi kapatıcılığı! Görebileceğiniz üzere dövmeleri bile kapattmayı vaad ediyor. Dövmeleri kapatır mı bilemem ama benim koyu cilt lekelerimi kapatmakta başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ürün ayrıca waterproof olduğu için suya dayanıklı ve bu da kalıcılığını uzun süre arttırıyor.

Fiyat:

Ürünün fiyatı 13 tl. Bildiğiniz gibi Catrice pek indirim yapan bir marka değil fakat bence fiyatı performansına göre oldukça uygun.

Kısaca özetlersek, ben Catrice liquid camouflage concealer dan oldukça memnun kaldım benim gibi yağlı cilde sahipseniz ve kapatıcılığı yüksek bir kapatıcı arıyorsanız bu ürüne mutlaka bakmalısınız. Ürün biraz ciltte kuruluk yapıyor eğer kuru ciltliyseniz kullanmadan önce yüzününüzü iyice nemlendirmenizi öneririm.

Bu ürünle ilgili yorumlarım bu kadar.. Umarım yazıyı beğenmişssinizdir. Bu kapatıcıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın