Essence All About Matt Transparan Pudra İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere herkesin övmelere doyamadığı, bolca stoklanan Essence All About Matt Transparan Pudra’dan bahsedeceğim.

Ben uzun bir süredir Rimmel London’ın Stay Matte pudrasını kullanıyordum ve çok memnundum. Bitince yenisini alacaktım ki eveshop da Essence ‘in pudrasına denk geldim. Bu pudrayı bu kadar popüler yapan ne diye düşünmüştüm önceden açıkcası.
Aslında bir süredir kullanmak istiyordum ama her sorduğumda bitmiş oluyordu.Bir diğer çekincemse, ürünün beyaz renkte olmasıydı. Hayalet gibi bir görüntü oluşturur mu diye düşünüyordum ama dediğim gibi her gittiğimde denk gelemiyordum. Zaten ben aldığımda da 2 tane kalmıştı. O kadar popüler olmasına rağmen bu kadar seveceğimi düşünmemiştim.

Cildim yağlı olduğu için suratım parlama yapıyor. Özellikle T bölgem çok yağlı olduğu için sürekli pudramı sabitlemek zorunda kalıyorum. Bu yüzden bu ürün benden tam puan aldı.

Fondöteni mükemmel sabitliyor ve kapatıcının çizgilere dolmasını engelliyor.

T bölgesinde oluşan yağlanmayı gideriyor ve matlaştırıyor.

Essence All About Matt Transparan Pudra nın yapısı bu şekilde:

2016-08-30-20-22-40-718
Beyaz rengi sizi korkutmasın sürdüğünüzde beyaz durmuyor transparanlaşıyor. Makyajı mükemmel sabitliyor ve parlamayı önlüyor. Kalıcılığı da gayet iyi.

Rimmel London Stay Matte pudra ile karşılaştıtırsam,

•Essence 8 gr. iken, Stay Matte 14 gram. Stay Matte pudrayı daha uzun bir süre kullanılabileceğini düşünüyorum.

•Essence pudranın kabı gayet sağlam ama Stay Matte pudranın kabı sağlam değil, çantamda açılıp kırılığı oldu ne yazık ki..Ambalaj olarak kesinlikle Essence i tercih ederim.

•Essence pudra, Stay MAtte pudraya göre daha çok tozutuyor ve ciltle birebir bütünleşmiyor ne yazık ki..

•Stay Matte pudra biraz da olsa kusma yapıyor, essence pudra kusma yapmıyor.

•Fiyat olarak Stay Matte 16 tl iken, Essence 11 tl.

Genel olarak ben bu pudradan oldukça memnun kaldım. Son zamanlarda elim sürekli buna gidiyor  ve çantamdan ayırmadığım bir ürün oldu. Stay matte dan vazgeçemem ama bunu da sık sık kullanacağım.

Ürünü esssence ürünleri satan mağazalarda 11 tl gibi bir fiyata bulabilirsiniz. İndirim günlerinde daha da ucuza bile yakalayabilirsiniz. Umarım yazıyı beğenirsiniz. İnternetten almak isteyenler için de link bırakıyorum.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzellikle kalın ?

Bir Cevap Yazın