Essence soft touch mousse fondöten incelemesi

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba! Bugün sizlere Essence soft touch mousse fondöten ‘den bahsedeceğim. Bu fondöteni uzun bir zamandır denemek istiyordum ama bir türlü elim gitmiyordu nedense. Geçtiğimiz haftalarda aldım ve gerçekten aldığımdan beri elimden düşürmez oldum. Lafı uzatmadan hemen incelemeye geçelim:

Essence soft touch mousse fondöten incelemesi:

Yapı:

Bu fondötenle ilgili ilk bilmeniz gereken şey köpük yapıda olduğu. Ben daha önce hiç köpük yapıda bir fondöten kullanmamıştım. Oldukça yumuşak ve kolay dağılan bir yapısı var. Ben en iyi sonucu sık kıllı fondöten fırçası ile aldım ama nemli süngerle de kolay dağılıyor. Orta kalınlıkta bir yapısı var ve gün içinde yüzünüzde ağırlık yapmıyor.

Bunun yanı sıra mat bir fondöten olduğu için daha çok yağlı ve karma ciltlerin seveceği bir fondöten olduğunu düşünüyorum. Kuru ciltler de fondöteni uygulamadan ciltlerini çok iyi nemlendirirse kullanabilirler.

Kapatıcılık:

Fondötenin kapatıcılığı beklediğimden yüksek çıktı diyebilirim. Ortadan yükseğe doğru bir kapatıcılığa sahip. Eğer yüzünüzde çok fazla kapatılacak iz veya leke yoksa kapatıcılığından memnun kalırsınız. Benim sivilce izlerimi ve çillerimi güzel kapattı. Çok örtücü bir kapatıcılığa sahip değil bana yeterli geldi, üzerinden bir kapatıcı ile geçerseniz bence tadından yenmez.

Kalıcılık:

Bu ürünün en sevdiğim yanlarından biri kalıcılığı oldu. Fondöteni sabah uyguluyorum, gün içinde tabiki biraz uçuyor ancak akşam eve geldiğimde cildimde hala durduğunu görüyorum. Bende gün içinde çizgilere dolma ya da kusma yapmadı.

Ambalaj:

Fondöten küçük cam bir kavonozda satılıyor. Cam olmasını çok sevdim, her zaman cam ambalajları daha sağlıklı bulduğumu söylüyorum zaten. Fondötenin tek sevmediğim yanı 16 gram olması. Çok çabuk bitecek gibi duruyor ama çok sevdiğim için bittikçe alacağımdan eminim.

Renk skalası:

Fondötenin renk skalası biraz değişik. Bendeki rengi 01 numara matt sand rengi. 01 numara en açık renktir diye düşünüp almayın çünkü değil. Benim gibi buğday tenliyseniz ya da çok koyu esmer değilseniz bu renk size uyacaktır. Bana bu renk birebir uydu. Alırken mutlaka testerlarına bakıp alın derim çok geniş bir renk skalası yok zaten.

Fiyat:

Ben bu fondöteni Eskişehir Espark’taki Rossman’dan 16 tlye almıştım, ancak İzmir’deki bir eveshopta fiyatı 19 tl idi. Neden böyle değişikti iki mağazada fiyatı bilmiyorum ancak bence bu fiyata alınabilecek en güzel fondötenlerden biri bence.

Ben Essence soft touch mousse fondöten ‘den çok memnun kaldım. Bittikçe alacağım bir ürün diyebilirim, uygun fiyatlı mat bitişli fondöten arayaşındaysanız kesinlikle bu fondötene bir şans verin derim.

Siz bu fondöten hakkında ne düşünüyorsunuz?Benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere şimdilik güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın