Farmasi bb krem incelemesi (Beauty Balm)

Merhaba güzellikler! Artık iyice kışa girdiğimiz şu günlerde umarım hava değişikliğine aldanmıyor, sıkı giyiniyorsunuzdur.. Belki de her gün makyaj yapıyoruz, peki makyaj fırçalarımızı temizliyor muyuz? Makyaj fırçalarımızı nasıl temizlemeliyiz? Bu yazımda sizlere makyaj fırçalarımı nasıl temizlediğimden bahsedeceğim.

Cildimize nasıl önem veriyor, sağlıklı kalması için makyajımı her gün temizlemeden yatmıyorsak aynı şekilde haftada en az bir kez makyaj fırçalarımızı da temizlememiz gerekiyor.. Tabiki buna makyaj süngerlerimiz de dahil! Özellikle onlar da çabuk kirleniyorlar ve daha çok bakteri üretme olasılığına sahipler.

Ne yazık ki bazılarımız, ben de dahil fırça temizlemeye aşırı üşeniyorum ama mutlaka haftada bir temizlememiz gerekiyor çünkü bu tip malzemeler çok çabuk bakteri üretiyorlar.

Makyaj fırçalarımızı nasıl temizlemeliyiz?

  Makyaj fırçalarımızı nasıl temizlemeliyiz?

Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim ben fırçalarımı temizlemek içi Avondan bir fırça temizleyici almıştım. Ayrıntılı yazısını okumak isterseniz geçmiş yazılarıma bakabilirsiniz. Ben bu fırça temizleyici yardımıyla temizliyorum fırçalarımı ve oldukça memnunum. Aliexpress, amazon gibi sitelerde bu gibi fırça temizleyicileri hatta daha da büyüklerini çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

İlla bu tarz bir aparat şart mı derseniz, değil. Ben bu aparatı almadan önce avucumu kullanarak temizliyordum fırçalarımı ama bazı sık kıllı, özellikle de fondöten fırçalarının içinde ne yazık ki kalıntı kalıyor bu kalıntılar da ancak bu tarz bir aparat yardımıyla çıkıyor. O yüzden size önerim bence bu tarz bir fırça temizleyici edinin. Yazının sonunda bu tarz fırçaları bulabileceğiniz linkler koyacağım.

Ben öncelikle br kabın içerisine bir temizleme suyu oluşturuyorum. Koyduklarıma gelirsek;

  • Makyaj temizleme suyu (Ben Garnier  micellar kusursuz makyaj temizleme suyunu tercih ediyorum)
  • Antibakteriyel sıvı sabun, ya da bebe şampuanı
  • Birkaç damla zeytinyağı (isteğe bağlı)

Ben yukarıda yazdığım malzemeleri ılık suyla karıştırıyorum ve bir süre fırçalarımı bu suyun içerisinde bekletiyorum, daha sonra her bir fırçayı tek tek sıvı sabunla makyaj temizleme aparatıma sürte sürte temizliyorum. Bu işlemi yaparken özellikle fondöten fırçalarını çok iyi sürtmeniz lazım çünkü diplerinde fondöten kalabiliyor. Tek tek fırçalarımı köpükleyip temizledikten sonra yine aparatıma sürterek iyice duruluyorum ve şekillerini bozmadan baş aşağı iyice sıkıp suyunu süzüyorum ardından havluya serip kurumaya bırakıyorum. Size tavsiyem yıkarken fırçaların şeklinin bozulmamasına dikkat edin.

Ben fırçalarımı bu şekilde temizliyorum. Umarım yazımı beğenirsiniz..

İnternetten fırça temizleyici almak isteyenler linke tıklayabilirler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın:)

Bir Cevap Yazın