Film incelemesi: Buz Devri 5

Herkese merhabaa.. Buz Devri’ni sevmeyen var mıdır? Bence yoktur. En sevdiğim animasyon serisi olduğundan tabiki 5. Filmi Buz Devri 5’i de merakla bekliyordum ve hemen gittim ve bayıldım! Meğer nasıl özlemişim bu çılgın ekibi..

Benim bu seride favorim 3. Filmdi. Sid beni gülme krizlerine sokmuştu. Hatırlarsanız “hanım hanım onlar benim yavyulayım ” 4. Filmi diğer 3 filme göre pek beğenmemiştim ama 5. Filme tam anlamıyla bayıldım. Gene başta Sid olmak üzere bütün karakterler gülmekten kırdı geçirdi.

Şeftalimiz büyümüş, evlenme çağına gelmiş, duygulandırdı beni resmen. Filmin en güzel yanı ise, 3.filmdeki tek gözlü Back’ın geri dönmesiydi. Onu da çok sevmiştim. Aklı gidik, enerjik, sevgi dolu Back..

Filme gelecek olursak,

Film gene kücük fare mi sincap mi emin olamadigim, cok sevdigi palamutunun peşinde koşan sevimli hayvanımızın, gene bir takım işler çevirmesi ve palamutunu kurtarma derdiyle dünyanın dengesini bozmasıyla başlıyor. Bir takım kozmik olaylara karışıyor ve bu da buz devri kahramanlarımızı yeni bir maceraya davet ediyor.

Bu film, seride 2. Favorim oldu. Tüm sinema gülmekten öldük. Seslendirmeler zaten çok başarılı, karakterlere diyecek yok, bi de kalabalıklaşmışlar ki yeni üyeleri de çok seveceksiniz. Film ne yazık ki 1 saat 35 dk.. Keşke daha uzun olsaymış hiç bitemeseymiş dedim.. Vizyondan kalkmadan hemen izleyin derim.

Umarım yazıyı beğenmişsinizdir.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere 🙂

Bir Cevap Yazın