Himalaya Herbals Purifaying Neem Face Wash

Yaza veda ettiğimiz eylülün son günlerinden herkese merhabalar! Bu yazımda bir aydır kullandığım ve çok beğendiğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Himalaya Herbals Purifying Neem Face Wash.. Daha önce Himalaya markasının nemlendirici kremini kullanmıştım ve oldukça memnun kalmıştım. Bana bu jelin deneme boyunu Gratis hediye olarak vermişti. Hala elimde üç dört tane daha var epey bereketli bir ürün.

Himalaya markasının en sevdiğim özelliği hayvanlar üzerinde deney yapmıyor olması.. Keşke bütün markalar böyle özverili olsa! Bu jelin en önemli özelliği Hindistan’da mucize gözüyle bakılan Neem bitkisi içermesi. Uzmanlara göre, bu özel ağacın yaprakları, zengin içeriğiyle pek çok cilt probleminin giderilmesine yardımcı oluyormuş. Hintli kadınların ellerinden düşüremediği bir bitkiymiş.

Bir diğer sevdiğim özelliğe gelirsek, bu ürün paraben,sls veya phthalates içermiyor. Kullandığımız kozmetik ürünlerinin yaklaşık yüzde doksanının paraben içerdiği kanıtlanmış, bu da kanser gibi ciddi hastalıklara yol açıyor ne yazık ki..

Himalaya Herbals Purifying Neem Face Wash ürünün yapısı şu şekilde:

Himalaya Herbals Purifaying Neem Face Wash

 

Ürün, daha önce kullandığım temizleme jellerine benzemiyor. Daha çok jölemsi bir kıvamı var. Yapısı oldukça yoğun, küçük bir damla bütün yüzünüze yetiyor. Jel sürdükten sonra biraz yanma yapıyor ama ferahlık hissi verdiği için rahatsız olmuyorsunuz.

Benim yağlı bir cildim olduğu için bu ürünü çok sevdim. Yüzümü kurutmadı, biraz yağ dengesini ayarladı. T bölgem özellikle sürekli yağlanıyor ve parlama yapıyor. Bu ürünü bu yüzden çok sevdim.

Ürünün tek sevmediğim yanı kokusu. Gerçekten deterjanımsı, ağır bir kokusu var. Almadan önce kokusuna bakıp alın derim, herkesin hoşlanacağını sanmıyorum. Benim de pek hoşlandığımı söyleyemem. Ben bu ürünü resimdeki gibi gratisden aldığım yüz fırçasıyla uyguluyorum, Bu şekilde daha iyi sonuç aldığımı düşünüyorum.

Himalaya Herbals Purifaying Neem Face Wash

Ürün cildi canlandırmayı, yağı dengelemeyi, siyah nokta oluşumunu engellemeyi vaad ediyor. Siyah nokta oluşumunda herhangi bir azalma gözlemlemedim ama cildimi canlandırdığını ve yağ oraninı biraz da olsa azalttığını söylebilirim.

Ben genel olarak üründen çok memnun kaldım. Markanın diğer ürünlerini de denemeyi düşünüyorum. Elimdeki deneme boylarını bitirince ki maşallah çok bereketli bir ürün, büyük boyunu da alacağım. Uygun fiyatlı bir yüz temizleme jeli arıyorsanız bir şans verin derim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere esen kalın 🙂

 

 

Bir Cevap Yazın