İlk Buluşma Tüyoları

Merhabalar! Hazır yaz gelmişken, yaz aşkları neden ciddi bir ilişkiye dönüşmesin? İlk Buluşma Tüyoları adlı yazımda bununla ilgili bir kaç önemli noktadan bahsedeceğim. Bunun için ilk adım tabiki ilk izlenim, yani ilk buluşma.. İlk buluşmalar her zaman iyi geçmez ne yazık ki.. İlla bir heyecan olur, aksilik çıkar, yanlış anlaşılmalar olur.. Bunları önlemek için biraz tüyolarımıza göz atalım.

İlk Buluşma Tüyoları 1

✔Yapılması Gerekenler:

Güleryüzlü olun; bol bol gülümseyin. Hiç kimse güzel bir gülümsemeye karşı koyamaz.

Sohbet açın; Eyvah! Baktınız derin bir sessizlik oluştu hemen yeni bir konu açın. Daha çok seyahat, sinema, yemek, hobiler gibi günlük konular ilk buluşma için yeterli olacaktır.

İyi bir dinleyici olun; kadın da erkek de mutlaka konuşurken dinlenilmeyi sever. Konu sizi sıksa bile ilgiyle dinleyin, konuyla ilgili sorular sorun, konuyu genişletin, örnekler verin.

Espri yapın; kadınlar kendilerini güldüren erkeklere bayılırlar.. Evet ama erkekler de kendilerini güldüren kadınlardan hoşlanırlar. Yerinde, ölçülü espriler yapın, hoş, eğlenceli bir sohbete dönüşsün.

Göz teması kurun; kişiye verdiğiniz değerin emaresi olarak göz teması kurmak iyidir. Konuşurken, karşınızdaki kişinin direkt gözlerine bakın, onu önemsediğinizi belirtin.

Giyiminize özen gösterin: Önemli olan iç güzelliği tabiki ama dış güzelliği de bir o kadar önemli. Mutlaka temiz, güzel kıyafetlerinizi giyin ve en güzel parfümünüzü sıkın.

İlk Buluşma Tüyoları

❌ Yapılmaması Gerekenler:

Yersiz Eleştiri Yapmayın; unutmayı karşınızdakini daha yeni yeni tanıyorsunuz, önyargılı olmayın, yıkıcı eleştirilerden mümkün olduğunca uzak durun.

Herşeye “ben de” demeyin: Hem karşınızdakine hem size zararı olur. Kendi kişiliģiniz oturmamış, karşınızdakini etkilemek için uğraşıyor durumuna düşersiniz. Karşınızdaki kişinin kişiliğine bürünmeyin.

Normalden az yiyin; midesine düşkün olabilirsiniz, ama ilk buluşmada mümkün olduğunca küçük porsiyonları tercih edin, ilk buluşmadan yanlış anlaşılmak istemezsiniz.

Karşınızdakinin sözünü kesmeyin; bırakın karşınızdaki anlatsın. Sıkılsanız bile söz kesmek büyük kabalıktır. Sabırla konunun değişmesini bekleyin.

Eğik oturmayın; eğik oturmak ilk izlenimi olumsuz yönde etkiler. Kendinden emin, omuzlar geride , bel dik oturursanız, karşınızdaki kişi kendinize güvendiğinizi düşünür.

Cimri olmayın; erkeğin hesabı ödemesi adettendir. Başka birşey isteyip istemediğini sorun, yarım ağız sormayın. Cömert olun.

Mızmız olmayın; devamlı kendi dertlerinizden bahsetmeyin. Hatta biç bahsetmeyin. İlk buluşmada dertlerinizle karşınızdakini sıkmayın.

Karşınızdakini Ti’ye almayın; karşınızdaki insan taklidinin yapılmasından, dalga geçilmesinden hoşlanmyabilir,alıngan olabilir, istemeden kalbini kırabilirsiniz, kimse rencide olmak istemez.

Benim tüyolarım bu şekilde. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

Bir Cevap Yazın