Kış ayında izlenebilecek film önerileri

2016’ın son günlerinden herkese merhaba! Bugün farklı bir yazıyla karşınızdayım. Son zamanlarda yine kendimi makyaj ve bakım üzerine yazmaya kaptırdığımı fark ettim ve artık farklı bir konuda yazmalıyım dedim ve sizler için kış ayında izlenebilecek film önerileri şeklinde bir yazı hazırladım.

Benim kış aylarında en çok sevdiğim şeylerden biri ya film ya da dizi izlemek şüphesiz. İzmir’de yaşıyor olmama rağmen gerçekten çok fazla üşüyorum ve mümkün olduğunca kış aylarında evde yapılabilecek aktiviteleri tercih ediyorum. Benim için kışın harika bir gün demek çayımı/kahvemi alıp güzel bir fil açıp yanında bilumum abur cuburla keyif yapmak demek. Sizinde çayınız kahveniz hazırsa hadi başlayalım!

Kış ayında izlenebilecek film önerileri:

1)Hachiko:

Kış ayında izlenebilecek film önerileri

Geçen yıl izlediğim çok sevdiğim çok ağladığım uzun süre etkisinde kaldığım bir filmle başlamak istedim. Film gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilmiş sanırım gerçek olması benim bu kadar etkilenme sebebim oldu. Fim 1923-1935 yılları arasında Japonya’da yaşamış sadakat kelimesinin eş anlamlısı olan Hachiko isimli köpeğin gerçek hikayesine dayanıyor.

Film, profesör Parker Wilson’ın tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. İlk önce eşinin sert tepkilerini gören profesörün köpekle aralarındaki bağ gün geçtikçe daha da sağlamlaşır. Kısa zamanda tüm aileye kendini sevdiren Hachi, Wilson ailesinin köpeği olur Profesörü işe giderken her gün tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte her zaman yerinde olup onu bekleyen bir yol arkadaşı olur.

Hachi, her gün garda hiç üşenmeden sahibinin işten çıkmasını bekliyor ve bu yıllarca böyle sürüp gidiyor..Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş.

Bence bu film şu soğuk kış aylarında tam da içinizi ısıtacak türden bir film.. Zaten başrolünde Richard Gere oynuyor nasıl kötü olabililir.. Bence sırf onun için bile izlemeye değer.. Ben tek kelimeyle bayıldım ve öyle çok ağladım ki.. Benim gibi duygusal biriyseniz çok duygusal bir film baştan uyarıyorum ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

2)Not Defteri(The Notebook):

 

Romantik filmleri sevip de bu filmi hala izlemeyen varsa işini gücünü bir kenara bıraksın hemen bu filmi izlesin diyorum. Bu film kesinlikle benim defalarca izleyip her seferinde tekrardan duygulanacağım türden bir film.. Ryan Gosling hayranı iseniz hiç düşünmeyin derim..

Film 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabasında geçiyor. Allie ailesi ile birlikte yaz tatili için bu kasabaya gelmiştir. Arkadaşlarıyla gittiği karnavalda orta halli bir genç olan Noah ile tanışır. Noah kızı görür görmez aşık olur hatta filmde kıza çıkma teklif ettiği bir lunapark sahnesi var ki beni benden almıştır. Film klasik zengin kız fakir oğlan temalı gözükse de oldukça güzel.. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir. Film bir geçmişe bir günümüze dönerek bu harika aşk hikayesini anlatıyor. O kadar sımsıcak bir aşk filmi ki.. Mutlaka izleyin diyorum ve diğer filme geçiyorum.

3)Aynı yıldızların altında:

Kış ayında izlenebilecek film önerileri

Bu film aynı isimli bir kitaptan uyarlama. Kitabını okumadım ama filmi tek kelimeyle muhteşem!

Film; 16 yaşındaki tiroid kanseri olan ve oksijen tüpüyle gezmek zorunda kalan Hazel’in hikayesini anlatıyor. Kanserli hastalardan oluşan bir destek grubunda Augustus isimli beyin tümörüyle savaşan ve bir bacağını kaybeden bir genç ile tanışır. Hazel’in aksine oldukça hayat dolu olan bu gençle kısa zamanda birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel’ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam’a gidecek ve Hazel’ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten’i bulmaya çalışacaklardır… Filmin en sevdiğim yanlarından biri zaten çok sevdiğim bir  şehir olan Amsterdam’da sahnelerinin bulunması..

Baştan uyarıyorum film fazla acıklı, film başladı ben ağlamaya başladım öyle diyim size. Yani o kadar hıçkıra hıçkıra ağladım ki sinemada dönüp bana bakanlar filan oldu. (Sulugözsek napalım yani)

Siz de benim gibi hüngür şakırt filmleri seviyorsanız bu filmi çok seveceğinize inanıyorum.

4)Milyon Dolarlık Bebek:

Kış ayında izlenebilecek film önerileri

Tabiki bu filmi bilmeyeniniz yoktur tam Kült filmlerden ama olur da izlediğinizin üzerinden çok vakit geçmiştir tekrar izlemek istersiniz ya da kıyıda köşede izlemeyenler vardır diye buraya bırakıyorum.

Filmin konusuna gelecek olursam; Frankie Dunn, ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Aksi huysuz ihtiyarın tekidir aslında. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmaktadır. Bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir. Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Genç kadını sürekli reddeder ama genç kadın asla isteğinden vazgeçmez. Sonunda genç kadının ısrarına yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder. Artık Maggie için hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır.

Yine klasik bir Selin lafı o kadar çok ağladım ki filmin sonunda. Zaten ben bu filmi daha geçen sene izledim neden bu kadar bekledim bilmiyorum ama çok çok çok ağladım. Hiç tahmin ettiğim gibi bitmedi ve böyle bitemez oldum eğer hala izlemeyeniniz varsa oturun izleyin ve benim gibi duygusalsanız salın gözyaşlarını gitsin..

5)Amelie:

Kış ayında izlenebilecek film önerileri

Bu filmi de bilmeyeniniz yoktur sanırım yani ya ismini duymuşsunuzdur ya harika müziklerinden birini duymuşsunuzdur..  Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

Filmin gerek müzikleri, gerek hikayesi o kadar güzel ki.. Mutlaka izlemenizi tavsiye ettiklerimden..

6)Aşk tesadüfleri sever:

Kış ayında izlenebilecek film önerileri

Canım hep yabancı filmlerden bahsettik bizim güzel ülkemizin hiç mi  güzel filmi yok?

Bu filmin benim için özel bir anlam içerdiği için kat kat daha hüzünlü bir hale geldi film. Çok severek yine gözyaşları içinde izlediğim harika bir film. Zaten Mehmet Günsür oynuyor nasıl kötü olsun değil mi?

Filmin konusuna gelecek olursam, çocukluklarında beri tesadüfler sonucu sürekli yolları kesişen iki aşığın geçmişten bugüne kadar olarak serüvenleri anlatılıyor. Deniz ve Özgür çocukluklarını Ankara’da geçirmişlerdir yıllar sonra tesadüfen sürekli rastlaşırlar haberleri olmadan. Bir yandan da geri dönüşlerle onların geçmişlerini izlerken, diğer yandan da Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını tekrar yaşıyoruz.

Aşk filmlerini seviyorsanız tam battaniyenize sarılıp kahvenizi alıp izlemelik filmlerden diyorum ve yazımı burda bitiriyorum. Benim kış ayında izlenebilecek film önerileri m bu şekildeydi.

Genel olarak içinizi ısıtacak aşk filmleri seçtim umarım seçtiğim filmleri beğenirsiniz. Sizin bu filmlerden favorileriniz hangisi? Lütfen benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın. Daha önceki sürpriz finalli film önerileri yazımı da okumak isterseniz tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın