Kitap İncelemesi: Senden Sonra Ben

Merhaba arkadaşlar! Bu yazımda neredeyse hepimizin severek okuduğu, sonunda hepimizin tek yürek olup belki saatlerce ağladığı, filmi çıkınca aynı coşkuyla izlediği Senden önce ben kitabının devamı olan senden sonra ben den bahsedeceğim.

Senden Sonra Ben Özet:

Louisa’nin Will’in ölümünden sonraki hayatını anlatıyor. Louisa birkaç ülke gezmiş ve Will’den kalan parayla kendine bir ev almış, ailesinin yanından taşınmış, hayatını devam ettiriyor ama Will’in istediği gibi değil. Kendi halinde bir hayat sürerken bir gün Will ile ilgili bir bağlantı çıkıyor karşına ve Lou’nun hayatı biraz da olsa heyecan kazanıyor. Bu sırada tabi ki aşk yakasını bırakmamaya kararlı. Lou bir yandan Will’in bağlantısıyla uğraşırken bir yandan da istediğinden bile emin olmadığı bir aşkın içerisinde buluveriyor kendini..

Spoiler vermeden yorumlamak çok zor. O yüzden şimdiden özür diliyorum. Kitabı genel olarak beğendim. Başları çok sıkıcıydı ve dürüst olmak gerekirse başta biraz hayal kırıklığına uğradım. Sonradan olaylar geliştikçe kitabı elimden bırakamaz oldum ve çarçabuk bitirdim. Yer yer Lou’ya çok kızdım, yer yer haklı buldum. Ama Will’den sonra görmek istediğim Lou bu değildi. Biraz hayal kırıklığına uğradım yine de..
Olay örgüsü hızlı gelişmiyor o yüzden dediğim gibi başı biraz sıkıcı. Sonradan açılıyor.. İlk elli sayfa okumak için zorladım kendimi desem yalan olmaz. Hatta kitabı hiç beğenmeyip, ilk kitabın büyüsünü bozmamak için kitabı yarım bırakanları da duydum.. Benim gibi beklentinizi yüksek tutmayın, güzel bir devam kitabı evet ama ilkinin tadı kesinlikle yok.. Bunun da filmi çekilir mi merak ediyorum açıkcası. Çekilirse de ilk film kadar ilgi çekeceğini düşünmüyorum.

Genel olarak kitabı beğendim. İlk kitaptan sonra beklentilerimi karşılamadı ama yine de severek okudum. Dediğim gibi ilk elli sayfadan sonra kitap baya açılıyor ve sizi sarıyor. İlk kitabı da hala okumayan varsa şiddetle tavsiye edilir. Hatta benim önerim önce kitabı okumanız sonra filmi izlemeniz çünkü her kitapta olduğu gibi bu kitap da filminden daha güzel..

Benim Senden Sonra Ben ile ilgili yorumlarım bu şekildeydi. Umarım çok spoiler vermeden yorumlayabilmişimdir. Spoiler çoksa affola..

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ?

Bir Cevap Yazın