Lens kullanımı hakkında bilgiler


Merhaba arkadaslar! 8 senedir lens kullanan biri olarak sizlerlerle deneyimlerimi sizlerle paylasmak istedim. Lens kullanımı hakkında bilgiler konumuza başlamadan öncelikle ben hem gözlük hem lens kullanıyorum. Lensi zaten doktorlar önermiyor malesef. Kendileri bile gözlük kullanıyor. Benim de size önerim gözlük kullanmanız. Ben günlük hayatımda lens kullanmıyorum. Gözlük daha rahat geliyor açıkcası ama okula, gezmeye, alışverişe kısaca giyinime özen gösterdiğim yerlere giderken lens kullanıyorum.

Lens kullanımı hakkında bilgiler:
Eğer ısrarla lens kullanmak istiyorsanız önce bazı zorluklarından bahsetmek istiyorum:

1)Göz kuruluğu:Kesinlikle göz kuruluğu yapıyorlar. Ben aylık lens kullanıyorum ve 9 saatten sonra gozlerim agrimaya basliyor. Lenslerle uyursam kuruyup gozume yapisiyorlar.

2)Kullanımı zor:Kullanımı gercekten kolay demek isterdim ama degil. Ellerini çok iyi yikamaniz lazim takmadan once solusyonu surekli yenilemeniz lazim..Özellikle makyajliysaniz iki kat zor…

3)Pratik değil: Gercekten yillardir kulanmama rağmen, yetişmem gereken bir yer varsa önce lenslerimi takiyorum. Bazen dakikalar suruyor takmasi. Rimel surerken lense yapisiyor hadi cikar bir daha tak.. Gözlüğe göre hiç pratik değil.

İyi yanlarına gelecek olursak:

1)Görünüşünüzü değiştiriyor: yani sürekli gozluk takan biriyseniz bir gun lens kullandiginizda herkese olduğunuzdan farklı gözüküyorsunuz.

2)Makyajınızı ortaya çıkarıyor: Güzel bir göz makyajı yaptınız diyelim gözlüklerin arkasına saklamayın. Takın lensleri gözlerinizin güzelliği ortaya çıksın

3)Terletme,lekelenme, arada çıkarma ihtiyacı olmuyor. Sinemaya gittiginizde mesela normal gözlüğünüzün üzerine 3D gözlük takmak zorundasınız ya da güneş gözlüğü de aynı şekilde. Lens bu konuda daha kullanışlıBen dediğim gibi ikisini de kullanıyorum ama lens almaya kararlıysanız mutlaka doktorunuzla konuşun. Zaten lens ve gözlük numaraları aynı değil çünkü lens göze yapışırken, gözlük daha mesafeli duruyorMutlaka bir optikten alın lenslerinizi sakın internete güvenmeyin! İnternette sahte lensler satılıyor! Sağlınızı tehlikye atmayın.

Ben Purevision 2 kullanıyorum ve çok memnunumLens solusyonu olarak yıllardır Opti Free kullanıyorum. Bir ara Renu kullandım ama Opti Free den daha çok memnunum. Lens kullanacaksanız çok temiz olmanız cok dikkatli davranmanız gerekiyor. Gözlerimiz sandığımızdan daha hassas ve narin. Ellerini yıkayıp temiz bir havluya silip lenslerini öyle kullanin. Aylık veya günlük lens kullanıyorsanız 9 saatten çok bekletmeyin. Gerçekten ağrı ve uyku yapıyor.

Benim tavsiyelerim bu kadar.Uzun oldu biraz umarım sıkılmazsınız.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ?

Bir Cevap Yazın