Loreal infallible mat fondöten incelemesi

Herkese yepyeni bir yazıdan merhaba! Bugün uzun zamandır aklımda olan,yeni kavuştuğum loreal infallible mat fondöten den bahsedeceğim.

Ben uzun bir süredir Revlon colorstay fondöten kullanıyordum çok da memnundum. Bazı sebeplerden ötürü fondötenimi değiştirmeye karar verdim ve yeni bir fondöten arayışına girdim. Bildiğiniz gibi loreal infallible mat fondöten son zamanlarda çok konuşulur oldu. Ben de bir şans vermek istedim ve kadınlar günü indirimini fırsat bilip hemen bir tane edindim.

Loreal infallible mat fondöten :

Ambalaj:

Fondöten, 35 ml lik tüp bir ambalaja sahip. Ben daha önce de söylediğim gibi cam ambalajları sevsem de bu tüp ambalajı da sevdim. Kullanımı oldukça pratik ve ürün bir anda gelmediği için kontrollü bir kullanım sağlıyor. 35 ml bence bir fondötene oldukça iyi bir miktar. Uzun bir süre rahatça kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Yapı:

Fondötenin yapısı ne çok kalın ne de ince. Orta kalınlıkta bir yapıya sahip. Loreal infallible fondöten ‘in yağlıv e kuru ciltler için olmak üzere iki çeşidi mevdut. Ben yağlı cilde sahip olduğum için mat olanı tercih ettim. Kuru cilt için olanlar yani parlak bitişliler cam şişede satılıyor farkını burdan da anlayabilirsiniz. Fondöten mat olmasına rağmen yüzde kesinlikle maske gibi durmuyor. Ciltle çok güzel bütünleşiyor ve doğal, aydınlık bir bitiş sağlıyor. Bu açıdan ben çok memnun kaldım.

Kapatıcılık:

Gelelim benim fondöteni alma sebebime.. Belki yüz defa söylemişimdir, benim ten ürünlerinde aradığım özellik yüksek kapatıcılık! Koyu cilt lekelerim olduğu için fondöteni almaya giderken tamamen makyajsız gittim ve testerları yüzümde denedim. Size de bunu tavsiye ediyorum hem renk konusunda hem de kapatıcılık konusunda bu şekilde daha doğru karar verebilirsiniz. Fondötenin üzerinde içeriği ile ilgili bilgi yazıyor zaten.

Gördüğünüz gibi arkasında fondötenin yüksek kapatılıcığa sahip olduğunu söylüyor. Benim koyu çillerimi bile gerçekten tek katta büyük ölçüde kapattı. Eğer çok çok koyu lekeleriniz yoksa kapatıcılığı size yetecektir.

Çok çok koyu lekeleriniz varsa da fondötenden sonra bir kapatıcı uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Yüksek kapatıcılığa sahip kapatıcı arıyorsanız, buraya tıklayarak Catrice markasının kapatıcısıyla ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

Renk Skalası:

Fondötenin çok geniş bir renk skalası yok ne yazık ki. Bildiğim kadarıyla 7 tane renk seçeneği olması lazım. En açık renk 10 ivory. Ben 3, en açık renk olan 13 Rose beige rengini aldım ve tenimle birebir uyum sağladı. Fondötenin biraz pembe alt tonlu olduğunu söyleyebilirim ama sanırım bu renkten renge göre değişiyor. Rose Beige rengi biraz pembe alt tonlu, eğer sarı alt tonlu iseniz memnun kalacağınızı sanmıyorum.

Kalıcılık:

Benim için fondötende bir diğer önemli özellik de kalıcılık! Kalıcılığı vaad ettiği gibi 24 saat sürmüyor. Ben 6-7 saate kadar hiç bozulmadan yüzümde durduğunu gözlemledim. 3-4 saat sonra biraz parlama yapmaya başlıyor bu sorunu da bir pudra yardımıyla çözebilirsiniz.

Ben Loreal infallible mat fondöten den oldukça memnun kaldım. Gerek yapısı, gerek kalıcılığı, kapatıcılığı ile gönlümü fethetti. Daha iyisini bulana kadar yoluma bununla devam edeceğim. Fondötenin normal fiyatı 51 tl. Bu yüzden indirim zamanında almanızı öneririm. Ben kadınlar günü indiriminde 27,90 a aldım. Şu an indirim devam ediyorken bir bakmanız öneririm.

Bu fondötenle ilgili görüşlerim bu kadardı. Umarım yazıyı beğenirsiniz. Sorularınızı benimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, şimdilik güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın