LR KOZMETİK ÜRÜNLERİ İNCELEMESİ

Herkese yeni bir yazıdan merhaba! Bu yazımda sizlere elimdeki LR kozmetik ürünleri’nden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere lR markası Almanya meşeili bir firma ve temsilcileri aracılığı ile satış yapıyorlar. Bende sadece 4 adet bakım ürünleri mevcut ancak, firmanın sadece cilt bakımı ile sınırlı kalmayıp kozmetikten, gıdaya kadar çok geniş bir yelpazesi var.

Ben LR ürünleri ile ilk olarak ev arkadaşım sayesinde tanıştım. Bir cilt problemi yaşıyordu ve yüzünde bir türlü geçmeyen kırmızı kabarcıklar oluşmuştu. LR markasından Acil yardım spreyi ve MSM body gel kullanarak 1 ay gibi bir sürede cildinin iyileştiğini gördüm ve başarılı olduğunu düşündüm.

Daha sonra ben de bu iki ürünü satın aldım. Öncelikle şunu belirtmeliyim bu yazı bir sponsor yazısı değil. Şu an çalıştığım bir LR temsilcisi yok. Elimdeki iki ürünü kendim satın aldım diğer iki ürün de bir etkinlikte hediye olarak verilmişti ancak çok uzun bir süre önceydi instgram üzerinden zaten paylaşmıştım o yüzden bu yazının o temsilciyle bir ilgisi yok tamamen objektif düşüncelerimi sunacağım.

Elimdeki ürünlere geçecek olursak;

LR kozmetik ürünleri

1) LR KOZMETİK ALOE VERA ACİL DURUM SPREYİ(EMERGENCY SPREY)

LR Acil Yardım Spreyi’nin içinde yüksek oranda aloe veranın yanısıra, cilde iyi gelen 12 farklı bitki özü bulunuyormuş. Genel olarak temizleyici, tonik etkisi, antibakteriyel, antioksidan, yara iyileştirici gibi özellikler taşıyan bitki özleri kullanılıyor. Bu sprey derideki yanıklar, yara iyileştirme, renk açma, leke tedavisi, çatlak tedavisi gibi birçok alanda kullanılıyor.

Ben de cilt lekelerim için bu spreyi satın almıştım. Fiyat açısından LR ürünlerinin çok uygun fiyatlı olmadığını belirtmeliyim. Bu sprey ve MSM body gel için 135 tl ödemiştim ama ben alalı neredeyse 1 yıl olacak bu yüzden güncel fiyat bilgisine sahip değilim.

Ben bu spreyi sabah akşam olmak üzere günde 2 kez aylarca kullandım. Bunun yanı sıra bu sprey ile birlikte MSM body gel i de kullandım ama dürsüt olmak gerekirse pek bir faydasını görmedim. Tamam yeni oluşan lekeleri gerçekten geçiriyor özellikle yeni çıkan sivilcelerinizi iz bırakmadan geçirmede başarılı ama doğuştan veya çok uzun süre önce oluşmuş yara izi ya da lekeleriniz varsa beklentinizi yüksek tutmayın. Biraz lekelerimde açılma olduğunu söyleyebilirim ama gözle görünür bir iyileşme olmadı.

Hem yara izlerime hem de lekelerime aylarca uyguladım ama bir faydasını göremedim. Belki bende bir etkisi olmadı bilmiyorum ama dediğim gibi yeni lekeler ve yaralar için başarılı ama eskiden kalan izler ve lekeler için başarılı bir sonuç gözlemleyemedim.

 2) MSM BODY GEL

MSM Vücut Jeli içerisindeki aloe vera sayesinde yoğun bir nemlendirici olmasının yanısıra, hem eklem ağrılarında, hem de cilt lekerinin giderilmesinde kullanılıyor.

Jelin içinde bulunan ve hiperpigmantasyon özelliği olan bir başka içerik ise ayı üzümü. Bu içerik tek başına kullanıldığında ten rengini etkili bir biçimde beyazlatmayı vaat ediyor. Düzenli kullanımda biraz beyazlık sağladığını kabul edebilirim ancak sprey de bahsettiğim gibi cilt lekelerimde gözle görülür bir tedavi sağlamadı sadece biraz lekelerimin tonunu açtı.

Yeni oluşan sivilce lekeleri, yara izleri ya da güneş lekeleri için başarılı bir jel olduğunu söylebilirim. Leke oluştuğu anda sürmeye başlarsanız 1 hafta içinde gözle görülür bir etki sağlıyor. Ben daha çok yeni bir sivilcem çıktığında kurumaya başlar başlamaz spreyi ve bu jeli uyguluyorum ve etkili bir sonuç alıyorum ama dediğim gibi eski lekeler için beklentinizi yüksek tutmayın.

Ağrı için özel olarak bu kremi uygulamadım o yüzden ağrı kesici bir özelliği olup olmadığını söyleyemeyeceğim.

3)CREAM WİTH PROPOLİS(PROPOLİS KREM)

“Propolis, bal arıları tarafından bitkilerden toplanan ve balmumu ile karıştırılarak kovan içerisinde birçok amaca yönelik olarak kullanılan doğal bir üründür.

Güçlü antimikrobiyal özelliği yüzünden, Propolis kremi derin olmayan yaralarınızda, iltihap riskininin olduğu (tırnak batması, şeytan tırnağı vb), derinin kesildiği, çatladığı ve mikrop kapma olasılığının arttığı durumlarda koruyucu amaçla kullanılacağı söyleniyor.

İçerisindeki yüksek Aloe Vera oranı ve yağlı yapısı sayesinde güçlü bir nemlendirici niteliği görüyor. Açık olmak gerekirse elimdeki en sevdiğim LR ürünü bu krem oldu. Gerçekten ağda yanığı, kesik, yeni oluşan yara izleri, topuk sertleşmesi gibi durumlarda kullandım ve çok faydasını gördüm.

Bunun yanı sıra çok güçlü bir nemlendirici. Günlük kullanımda, eğer çok kuru bir cilde sahipseniz sizin için mükemmel bir nemlendirici olacaktır.

Özellikle dirsek, topuk ve diz kapağı gibi kalınlaşmış deri tabakalarında, lokal egzama, sedef ve deri dökülmelerinde, et benlerinin küçülmesinde ve özellikle kış aylarında el kremi olarak da kullanıma uygun olduğu söyleniyor. Bence LR markasından bir ürün alacaksanız kesinlikle bu kremi almalısınız.

4)LR FACE SCRUB(YÜZ PEELİNGİ)

LR face scrub hafif jel dokusuyla cildin doğal dengesini bozmadan cilt yapısını düzeltmeyi ve cildi derinlemesine arındırmayı vaat ediyor. Klasik bir peelingden farklı olarak %50 Aloe Vera, bambu özü ve bambudan elde edilen peeling çekirdekleri içeriyor.

Peelingi ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Ben genellikle bu peelingi duşta kullanıyorum. Duş işlemim bittikten sonra en son bu peelingi uyguluyorum. Tüm cildime dairesel hareketler ile masaj yaparak uyguluyorum ve duruluyorum.

Gerçekten gözeneklerimi güzel arındırıyor ve cildimi tazeliyor. Kuru bir cilde sahipseniz bu uygulamayı haftada 1 veya 2 defa yapmanızı öneririm. Ben genellikle haftada 3 kez yapmaya çalışıyorum ve epey faydasını gördüm.

LR ürünlerinin fiyatları biraz yüksek olduğu için vazgeçilmez yeri doldurulamaz bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğim. Ama içerdiği yüksek Aloe vera ve bambu özü sayesinde diğer peelinglerden biraz farklı olduğunu söyleyebilirim. Yine de eğer size çok pahalı geliyorsa temiz içerikli daha uygun fiyatlı bir ürüne de yönelebilirsiniz.

Benim LR kozmetik ürünleri ile ilgi yorumlarım bu şekildeydi. Elimden geldiğince ürünleri objektif yorumlamaya çalıştım çünkü çok uygun fiyatlı ürünler değiller ancak beklentileri ve vaatleri çok yüksek. Genel olarak başarılı buldum ama vazgeçemem bittikçe alırım diyeceğim tek ürünleri propolis krem oldu. Bence bu seriden ürün alacaksanız acil durum spreyi ve propolis krem alabilirsiniz.

Siz LR kozmetik ürünleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz bu ürünlerden hangisini kullandınız ve bana yara izi ve leke tedavisi için önerebileceğiniz bir ürün varsa lütfen yorum olarak paylaşın.

 Çok severek kullandığım uygun fiyatlı yüz yıkama jelimi merak ediyorsanız tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere şimdilik güzel kalın hoşçakalın 🙂

 

Bir Cevap Yazın