Maybelline age rewind kapatıcı incelemesi

Herkese yeni bir yazıdan merhaba! Uzun bir süredir yazı yazamıyordum buraları özlemişim. Bugün sizlere Maybelline age rewind kapatıcı dan bahsedeceğim.

Maybelline age rewind kapatıcı ülkemize gelmeden önce de, geldikten sonra da meşhur bir kapatıcıydı. Türkiye’ye gelmeden önce çoğu kişi instagram hesaplarından bu kapatıcıyı alıyordu ve öve öve bitiremiyordu. Sonunda Türkiye’ye de geldi. Geleli çok oldu aslında ama ben yeni edinebildim. İlk geldiği zamanlar indirimlerde hiç yakalayamadım raflar resmen bomboş oluyordu daha sonra da ihtiyacım yok diye nedense almayı erteledim. Sonunda Gratis’in kadınlar günü indiriminde hemen bir tane ben de aldım.

Lafı daha fazla uzatmadan maybelline age rewind kapatıcıyı inceleyelim:

Maybelline age rewind kapatıcı :

Ambalaj:

Ürün klasik kapatıcıların aksine biraz değişik bir ambalaja sahip. Sünger bir aplikatörü var ve kapak kısmındaki kırmızı şeriti sola doğru ok yönünde çeviriyorsunuz,çevirdikçe bu aplikatörden ürün geliyor. Bu sünger aplikatör hakkında çeşitli komplo teorileri var. Çok sağlıksız bakteri yuvası, hem de çok ürün emiyor diyerek çıkarıp öyle kullanan var, çıkarıp yıkayıp tekrar takarak kullanan var, sağlıksız filan değil diyerek bu şekilde bozmadan kullanan var. Ben şu an bu sünger aplikatörle kullanıyorum ama ilerde kullandıkça çıkarır mıyım bilmiyorum. Ambalajı bence oldukça kaliteli, rahatlıkta çantanıza atıp çıkabilirsiniz.

Yapı:

Ürün oldukça ince yapılı ve kremsi yapıda. Bu sayede kolaylıkla uygulanıp, rahatça dağıtabiliyorsunuz. İki kat sürseniz bile tabaka gibi durmuyor bu özelliğini çok sevdim.  Ürün sürdükten bir kaç dakika sonra pudralaşıyor. Gün içinde çizgilere dolma yapmadı ve uzun süre de kalıcılığını korudu. Yağlı ciltlerin çok seveceğini düşünüyorum ama bence kuru ciltliler de önceden bir nemlendirici sürerek kullanabilirler çünkü yüzü kurutan bir ürün değil.

Kapatıcılık:

Ürün ince bir yapıya sahip olmasına rağmen ortadan yükseğe doğru bir kapatıcılığa sahip. Benim koyu göz altı morluklarım olmadığı için kapatıcılığı bana oldukça yeterli geldi. Eğer çok koyu göz altı morluklarınız varsa kapatıcılığı size yeterli gelmeyebilir. Eğer koyu göz alttı morluklarınız varsa altına corrector uygularak kapatıcılığını yükseltebilirsiniz.

 Renk Skalası:

Renk skalası ne yazık ki geniş değil. Ülkemize sadece light ve nude renkleri geldi. Kapatıcının bendeki rengi light. Aslında ben nude olanı alacaktım ama kullanan arkadaşlarım nude rengin koyu olduğunu, fondöten gibi durduğuu söylediği için ben de light rengini aldım. Ürünün sarı alt tonlu olduğunu belirtmeliyim. Ben buğday tenli olmama rağmen light rengi bende çok açık durmadı. Göz altıma güzel bir aydınlık sağladı. Size tavsiyem eğer çok çok koyu esmer değilseniz bence light rengi çok rahat uyacaktır. Eğer çok koyu göz altı morluklarınız varsa nude rengini tercih edebilirsiniz.

Ben bu üründe en iyi sonucu parmakla uygulayarak aldım. Nemli sünger ile de güzel bir sonuç alabilirsiniz ama daha yüksek bir kapatıcılık istiyorsanız parmakla uygulamanızı tavsiye ederim.

Ben Maybelline age rewind kapatıcıyı çok sevdim. Gerçekten övüldüğü kadar varmış dediğim nadir ürünlerden biri oldu. Gerek incecik yapısı, gerek kapatıcılığı ile kalbimi çalmayı başardı. Ben bu kapatıcıyı Gratis indiriminde 20 tl ye aldım. İndirim dönemlerinde mutlaka stoklanması gerektiğini düşünüyorum.

Diğer kapatıcı yazılarımı okumak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Rimmel London Match perfection kapatıcı yazım için tıklayabilirsiniz.

Catrice liqiud coverage concealer inceleme yazım için tıklayabilirsiniz.

Siz bu kapatıcıyı seviyor musunuz? Sizin favori kapatıcınız hangisi? Benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın