Restorex argan ve sarmaşık özlü saç bakım yağı

Merhaba sevgili makyajsever dostlarım! Bugün sizlere bir süredir kullandığım ve oldukça memnun kaldığım Restorex argan ve sarmaşık özlü saç bakım yağı ‘ndan bahsecedeğim.

İnstagramdan beni takip edenler bilir, saçlarımın uzamamasından dolayı sürekli şikayet ediyorum ve bu sıralar uzaması için çeşitli yollar deniyorum. Saçım iki senedir hem uzamıyor hem de çok fazla kırığım var.. Parlaklığını kaybetti ve oldukça sönük duruyor. Bu gibi şikayetlerden ötürü saç bakım yağlarına yöneldim. Aslında başka bir markanın saç yağını alacaktım ama Restorex argan ve sarmaşık özlü saç bakım yağı nı görünce denemek istedim çünkü yakın bir arkadaşımın önerisi üzerine şampuanını kullanıyorum bir süredir ve oldukça memnunum. Yağına da bir şans vermek istedim.

Ambalaj:

Restorex argan ve sarmaış özlü bakım yağı

Ürün gördüğünüz gibi pompalı bir şişede, kullanımı oldukça kolay. Ellerinize bir kaç pompa sıkıp istediğiniz şekilde, kolayca ürünü saçınıza uygulayabiliyorsunuz. Ambalaj açısından da ben oldukça başarılı buldum.

İçerik:

Bu yağın en sevdiğim yönlerinden biri Paraben içermemesi! Gerçekten bu konuda markayı tebrik ediyorum. Ne yazık ki hala birçok firma paraben içeren ürünler üretmeye devam ediyor ve sağlığımızla oynuyorlar. Sizlere de tavsiyem özellikle bakım ürünü alacağınız zaman paraben içermeyen ürünleri tercih etmeniz.. Bunun yanı sıra, birçok vitamin ve mineral içeriyor, zaten argan ve sarmaşık özlü olduğunu adından da anlayabiliyorsunuz.

Kullanımı:

Bildiğiniz üzere bu ürün durulama gerektirmiyor. Bu yüzden bu ürünü iki şekilde kullanabilirsiniz. İlk olarak üründen bir iki pompa alıp nemli saçlarınıza uygulayıp şekil ve parlaklık vermek için kullanabilirsiniz. Gerçekten bu ürünü uygulayıp daha sonra saçınıza maşa uygukadığızda hem ısının verdiği zarar azalıyor hem de saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünüyor.

İkinci olarak da yağdan yoğun bir miktarda alarak nemli saçlarınıza maske gibi uygulayıp 1-2 saat bekletttikten sonra şamuanla yıkayabilirsiniz. Ben bu sıralar bu şekilde kullanıyorum, biraz da zeytinyağı ile birlikte bu yağı saçımda 1-2 saat bekletip yıkıyorum ve saçlarım inanılmaz parlak ve yumuşacık oluyor.

Restorex argan ve sarmaşık özlü saç bakım yağı ‘nın vaadleri nedir?

 • Düzleştirici, saç maşası, fön gibi ısı işlemlerinden önce sürülerek şekil almasını sağlamak, ve yıpranmasını önlemek,
 • Saça yoğun parlaklık ve canlılık vermek,
 • Elektriklenmeyi önlemek,
 • Yıpranan saçlarınızı onarmak,
 • Saç köklerini beslemek ve saçların uzamasını sağlamak.

Ben saçlarımı her gün yıkıyorum ve kurutuyorum bu yüzden de saç derim oldukça kurumuştu ve kaşıntı yapıyordu. Bu yağı özellikle saç maskesi gibi saçıma uyguladıktan sonra saç diplerimdeki kuruma azaldı ve saçlarım yumuşacık oldu. 2 senedir uzamayan saçlarımın da 1-2 cm kadar uzadığını fark ettim ve çok mutlu oldum.

Ürünün fiyatı da oldukça uygun 10 tl civarında Watsons, Gratis, Eveshop gibi kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu yağın yanı sıra bir yağ daha kullanmaya başladım. Biraz daha kullandıktan sonra o yağı da sizlerle paylaşacağım, saçlarımın öncesi ve sonrası şeklinde fotoğraf da paylaşacağım. Saçları uzamayan dostlarım takipte kalın.

Daha önce kullandığım başka bir argan yağlı saç maskesi yazım daha var. Onu da okumak isterseniz tıklayabilirsiniz.

Umarım yazıyı beğenirsiniz, bu yağı kullanan var mı ya da yağla ilgili sorularınız varsa benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Sizleri çok seviyorum bir sonraki yazıda görüşmek üzere bakımlı kalın 🙂

 

 

 

 

 

2 Comment

 1. Ozzy says: Cevapla

  Bunu acaba saç diplerine – deriye uygulamak uygun olur mu nemlendirmek yumuşatmak için , teşekkürler

  1. Selin Dağdelen says: Cevapla

   ben uyguluyorum bir zararını görmedim 🙂

Bir Cevap Yazın