Revlon colorstay fondöten incelemesi

Merhaba güzellikler! Bu yazımda sizlere Revlon colorstay fondöten den bahsetmek istiyorum. Bütün blogger ların ve youtuberların öve öve bitiremediği bu fondoteni uzun bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Zaten revlon ülkemize gelmeden önce en çok fondötenini merak ediyordum.

Cildim lekeli olduğu için kapatıcı ve fondoten olmadan yapamayanlardanım. Bir fondotende baktığım ilk özellik kesinlikle kapatıcılığının yüksek olması. Yaza doğru çillerim iyice belirginleşiyor ve kapatmak da bir hayli zor oluyor. Bu fondöteni de almadan önce epey araştırdım , yapısını, kalıcılığını iyice araştırdım ve aradığım fondöten olduğuna karar verdim.

Revlon colorstay fondöten yapı&kapatıcılık:

Revlon colorstay fondöten  in en sevdiği yanı , normal  ve yağlı & karma ciltler için fondötenin 2 çeşidinin mevcut olması. Benim cildim yağlı olduğu için ben yağlı&karma cilter için olanı tercih ettim. Mat bitişli olduğu için yüzümde parlama yapmıyor, zaten mat bitişli olması alma sebebim, çünkü cildim yağlı olduğu için fondöten bir saat içinde kolayca kusma ve parlama yapıyor..

Fondöten, 24 saat kalıcılığı vaad ediyor. Vaad ettiği gibi 24 saat kalıcılığı olduğunu söyleyemeceğim ama bende 6-7 saat boyunca parlama ya da kusma yapmadan kalıyor.

Kapatıcılığına gelecek olursak, fondöten oldukça yüksek bir kapatıcılığa sahip. Benim cildim lekeli olduğu halde neredeyse tamamen lekeleri örtüyor. Üzerine bir de kapatıcı geçince çok güzel bir sonuç elde ediyorsunuz.

Revlon colorstay fondöten

Fondotenin yapısına gelecek olursak, ne çok sıvı ne çok katı bir yapısı var. Kolayca dağılabiliyor. Sık kıllı fırçalarla kullanımını tavsiye ediyorum daha az ürün emiyorlar. Ben genellikle sık kıllı bir fırçayla sürüp daha sonra süngerimle dağıtıyorum, hem fırça izi kalmıyor hem de fondöten daha güzel yayılıyor.

Fondötenin bendeki rengi 180 SAND BEIGE. Benim gibi koyu esmer olmayanlara, buğday tenlilere rahatlıkla gideceğini düşünüyorum. Tenimle birebir uyum sağladığını düşünüyorum ayrıca mat bitişli olmasına rağmen aydınlık bir görüntü veriyor.

Fondötenin tek sevmedğim yanı ambalajı idi. Eski şişeleri resimde gördüğünüz gibi pompasızdı. Kullanımı oldukça zordu, elime dökmek istediğimde birden çok fazla ürün geliyordu. Firma şikayetleri göz önüne almış olmalı ki ambalaj değişikliğine gitmiş, çok da iyi yapmış. Artık hiçbir şikayetimin olmadığı harika bir fondöten haline geldi. Resimde eski ambalajı ile yeni ambalajını görebilirsiniz.

Revlon colorstay fondöten

 

Fondötenin fiyatı 49,90. İndirim dönemlerinde 25-30 tl gibi fiyatlara alabilirsiniz. Gerek kapatıcılığı, gerek yapısı ile çok severek kullandığım bir fondöten oldu. Hala denemediyseniz mutlaka bir tane kapın derim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzellikle kalın 🙂

Bir Cevap Yazın