Silikon makyaj süngeri incelemesi

Yeni bir yazıdan herkese merhaba! Bu yazımda sizlere çıktığından beri oldukça popüler olan Silikon makyaj süngeri ‘nden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi Molly Cosmetics şeffaf silikon makyaj süngeri çıkartarak makyajda yepyeni bir akım başlattı! Silikon göğüslere benzetilen bu makyaj süngeri hepimizi şaşkına çevirdi ama tabi ki denemekten de geri kalmadık. Bu silikon süngerler o kadar popüler oldu ki hemen hemen çoğu marka kendi silikon süngerini çıkardı. Ben uzun bir süre almamak için direttim çünkü bana göre fiyatları biraz pahalıydı. Küçücük bir süngere 20-30 TL vermek bana saçma geliyordu hele ki bu tarz işe yarayıp yaramayacağı meçhul bir sünger söz konusuyken.

Ben de denemek için Aliexpress’den bir tane satın aldım. Satıcının ismi ve fiyatı bir önceki Aliexpress alışverişlerim yazımda mevcut, merak ediyorsanız tıklayıp okuyabilirsiniz.

 

Silikon makyaj süngeri’nin artıları:

•Bu süngerin her şeyden önce en büyük vaadi şüphesiz ürün emmemesi! Silikon yapıda olduğu için gerçekten ürünü emmiyor ve üründen tasarruf sağlıyor.

•Süngerin ikinci artısı ise, klasik makyaj süngerlerine göre oldukça kolay temizleniyor, tabi ki ürün emmediği için ve silikon yapıda olduğu için temizlemesi iki dakika sürüyor.

•Ben bu süngeri klasik makyaj süngerlerine göre çok daha hijyenik buldum hem kolay temizlendiği için hem de ürünün birikip bakteri oluşturacağı delikli bir yüzeyi olmadığı için ben hijyenik olduğunu düşünüyorum.

Silikon makyaj süngeri’nin eksileri:

•Bu süngerin bence iki eksisi var; birincisi ürünü güzel bir şekilde tene yedirmiyor. Özellikle fondöten uyguladığım zaman fondöten yüzümde kalıp gibi duruyor, cildimde kesinlikle bütünleşmiyor. İyice yaymaya çalıştığım zaman da sanki bir yerden alıp bir yere götürüyor ürünü ama asla cildime yedirmiyor. Bu nedenle sürümü çok kolay olsa da sürdükten sonra yedirmek için başka bir sünger ya da fırça kullanmam gerekiyor ne yazık ki.

•Süngerin ikinci eksisi ise klasik süngerler kadar yumuşak ve esnek olmadığı için burun kenarları, çene altı gibi bölgelere uygulama yapmak biraz zor oluyor.

Ben bu süngeri Aliexpress’den çok uyguna aldığım için pişman değilim ama ülkemizdeki herhangi bir mağazadan 20 TL gibi bir fiyata alsaydım kesinlikle pişman olurdum çünkü gerçekten o kadar parayı hak ettiğini düşünmüyorum. Ben denemek için satın almıştım ve o kadar anlatıldığı ve övüldüğü kadar olduğunu düşünmüyorum. Belki artıları fazla ve ürün emmemesi güzel ama ürünü cildimle bütünleştirmedikten sonra pek bir yararı olduğunu düşünmüyorum. Eğer siz de silikon süngerleri çok merak ediyorsanız bence Aliexpress gibi sitelerden alıp deneyin derim, ya da indirim dönemlerinde denk gelirseniz alın gerçekten verdiğiniz parayı hak edecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Siz silikon makyaj süngeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere şimdilik güzel kalın hoşça kalın ?

 

2 Comment

  1. Blogbyvanilla says: Cevapla

    Temizliği kolay ve ürün emmiyor diye bu gereksiz ürünü almak pişmanlıktı benim içinde ? bence sırf meraklık bir ürün ?

    1. Selin Dağdelen says: Cevapla

      kesinlikle öyle canım 🙂

Bir Cevap Yazın