Sleek storm far paleti incelemesi

Herkese yeniden merhaba! Bugün sizlere Sleek storm far paleti nden bahsedeceğim. Sleek markası ülkemize gelmeden önce far paletlerini çok merak ediyordum. Geldiğinde ne yazık ki hemen alamadım. Gratis indiriminlerinin bir kaçında tatildeyim ve bulunduğum şehirdeki Gratiste Sleek markası yoktu ne yazık ki.. Sonraki indirimlerde de başka şeyler aldım hep nedense, ama sonunda en son büyük Gratis indiriminde bu güzeller güzeli paletimle kavuştuk.

Bildiğiniz gibi Sleek’in bir kaç tane hepsi birbirinden güzel far paleti var. Hangisini alacağıma karar vermem uzun sürdü. Hatta instagramda sormuştum hangi paleti önerirsiniz diye ve neredeyse herkes Storm’u önerdi. (İnstagram)Ben de önerilere uyarak Storm’u aldım. Aslında aklımda oh so special ‘ı almak vardı ama bazı renkler birbirine çok yakın geldi, hatta iki rengi neredeyse aynı olduğu için Storm’da karar kıldım.İyi ki de bunu seçmişim diyorum..

Palet genellikle ışıltılı farlardan oluşuyor ama ışıltılı olması sizi korkutmasın. Öyle simli simli durmuyorlar, belirli belirsiz ışıltılar şeklinde duruyorlar gözde.

Sleek storm far paleti

Renklerin güzelliklerini yakından görebilirsiniz. Üst sıra günlük makyaj için çok uygun renklerden oluşuyor. Özellikle üçüncü sıradaki sütlü kahverengi tam bir geçiş rengi.. Şampanya tonlarındaki ilk renk ise benim palette en çok kullandığım renk oldu. Hem göz kapağımın ortasına uyguluyorum, hem kaş altımı ve göz pınarlarımı aydınlatıyorum bazen aydınlatıcı olarak elmacık kemiklerime bile uyguluyorum, baya kullanışlı bir renk.

Alt sıradaki renkler de gece makyajları için oldukça uygun ama bence günlük de kullanılabilirler. Ben hafif bir şekilde uygulayıp günlük makyajlarımda da kullanıyorum. Bazen de gölge vermek için dış köşelere uyguluyorum. Alt sıradaki dördüncü renk de tıpkı üstteki sütlü kahverengi gibi geçiş rengi olarak kullanılabilecek harika renklerden..

Sleek storm far paleti ‘nin swachları bu şekilde:

Sleek storm far paleti

Üst sıranın swachları bu şekilde. Fotoğraf herhangi bir baz kullanılmadan çekildi.

15128797_10154339569583089_1044941699_n

Alt sıranın swachları da bu şekilde. Gördüğünüz gibi pigmentasyonları oldukça yüksek. Far bazıyla pigmentasyonlarını ve kalıcıklarını daha da arttırabilirsiniz. Kalıcıkları da oldukça iyi. Ben sabah yedi gibi yapıyorum makyajımı ve akşamüstü altı gibi geldiğimde hala gözümde duruyorlar. Biraz far bazının da faydası var tabiki. (Wet n wild far bazı yazımı okumak isterseniz tıklayabilirsiniz)

The balm paletleriyle karşılaştıracak olursam, pigmentasyon ve kalıcılık bakımından oldukça yakınlar ama The balm paletleri 80-90 tl iken Sleek paletleri 50 tl. İndirimde 25-30 tl oluyorlar, The balm paletleri ise indirimde 50 tl civarı oluyorlar yani neredeyse iki katı para ödemem diyorsanız bence Sleek paletlerinden alabilirsiniz.

Bu paletle yaptığım iki farklı makyaj da bu şekilde:

Sleek storm far paleti

Sleek storm far paleti

 

Markanın diğer far paletleri de oldukça güzel, eğer ben daha toprak tonları istiyorum diyorsanız A New Day ya da Oh So Special’ı, biraz renkli olsun diyorsanız kesinlikle Sunset’i öneririm. Sanırım bir dahaki indirimde Sunset ya da A New Day isimli paletlerinden birini alacağım ama Sleek Storm far paleti nden de oldukça memnunum.

Ben dediğim gibi Gratis indiriminde almıştım bu paleti. 25,90’a gelmişti. Gratis yakın zamanda yılbaşı indirimi yapar büyük ihtimalle bence bu harika paletlerden birini kapın derim.

Siz bu paletleri nasıl buluyorsunuz,almaya değer mi? Sizde hangisi var? Benimle yorum olarak paylaşırsanız sevinirim. Umarım yazıyı beğenirsiniz,

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın