Son zamanlardaki Aliexpress alışverişlerim

Herkese yeni bir yazıdan merhaba! Son yazımda Aliexpress’den nasıl alışveriş yapılacağını anlatmıştım bu yazımda da son zamanlarda yaptığım Aliexpress alışverişlerim ’den bahsedeceğim.

Aliexpress alışverişlerim:

1) Gözlük:

Aliexpress’den ilk olarak iki Ben Aliexpress’den çerçeve alıp daha sonra cam taktırmayı daha mantıklı buluyorum çünkü, hem normal fiyatından kat kat ucuzlar hem de çok fazla çeşit var. farklı gözlük çerçevesi aldım. Bir tanesi klasik siyah kemik bir gözlük çerçevesi diğeri de Retro kemik çerçeve.

Klasik olandan ne yazık ki memnun kalamadım. Aslında çok kaliteli ve sağlam bir çerçeve, modelini de çok beğendim ama ne yazık ki beklediğimden büyük geldi. Yüzüme oldukça büyük olduğu için ne yazık ki cam taktıramayacağım, büyük ihtimalle sadece fotoğraf çekimi için kullanırım.

Bu gözlüğün fiyatı 1,90 dolardı ,3 hafta içinde geldi. Ücretsiz sevkiyat olduğu için herhangi bir kargo parası da ödemedim. Oldukça güzel paketlenmişti ve herhangi bir kırık, çizik yoktu dediğim gibi sadece yüzüme büyük geldi.

Bu gözlüğün satıcısının ismi: Best Seller Shop

Diğer çerçevem ise bayıla bayıla alığım bir Retro gözlük çerçevesi. Bu çerçeveleri son zamanlarda sıkça görmüşsünüzdür, ben de çok istiyordum diğer çerçeve büyük gelince bunu sipariş ettim ve çok memnun kaldım. Çerçevesi oldukça kaliteli ve güzel, bu çerçeve de çok güzel paketlenmişti ve kırık, çizik gibi bir sorunla karşılaşmadım. Çerçeve boyutu da yüzüme tam oldu büyük gelmedi bu yüzden bu çerçeveye en kısa zamanda numaralı cam taktıracağım. Bu çerçevenin fiyatı da 1,40 dolar, 3 hafta içinde elime ulaştı.

Bu gözlüğün satıcısının ismi: Top selling for women clothes

2) Takma kirpik:

Son zamanlarda en çok sevdiğim şeylerden biri şüphesiz takma kirpikler oldu! Elimdekiler çok istediğim gibi olmadığı için neden Aliexpress alışverişlerim ‘den biri de takma kirpik olmasın dedim. Bildiğiniz gibi iyi bir takma kirpik ülkemizde ne yazık ki biraz pahalı. Aliexpress’de binlerce takma kirpiği çok ucuza bulabilirsiniz.

Benim aldığım kirpikler %100 el yapımı ve insan saçı diye geçiyor yani sentetik değil. Zaten sentetik olmadığını kolayca anlıyorsunuz. Ben biraz gür ve uzun kirpikler tercih ettim, siz istediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Bu kirpikler o kadar uzun, gür ama bir o kadar da doğal duruyor ki! Resmen âşık oldum. Üstelik fiyatı sadece 1,90 dolar! Bu kalitede 3 çift takma kirpik için bence çok uygun bir fiyat. Bu kirpikler de elime 2-3 haftada ulaştı, gayet güzel bir şekilde paketlenmişti, ezilme gibi bir sorun yaşamadım.

Bu kirpiklerin satıcısının ismi: Four seasons beautiful flowers Co.Ltd

3) Silikon makyaj süngeri:

Piyasaya sürüldüğünden beri merak uyandıran ürünlerden biri de şüphesiz silikon süngerdi. Bildiğimiz pofuduk süngerlerin aksine, şeffaf silikon yapıda bir sünger herkesin çok fazla ilgisini çekti hatta silikon göğüslere benzetenler bile oldu. O kadar popüler olunca hemen birçok marka bu süngerden çıkarttı ama bana yine ülkemizdeki fiyatı fazla geldiği için can dostum Aliexpress’den aldım çünkü açıkçası bana bir süngere 20-30 tl vermek mantıklı gelmiyor. Ben bu silikon süngeri sadece 0,90 dolara aldım.

Bu süngerle ilgili ayrıntıya girmeyeceğim çünkü detaylı bir yazısını yazacağım ama genel olarak oldukça yumuşak ve vaat ettiği gibi ürün emmiyor. Bu ürün de elime 2-3 haftada ulaştı.

Silikon süngerin satıcısının ismi: I-makeup store

4) Yüzük setleri:

Aliexpress alışverişlerimin gözdeleri tabi ki bu yüzük setleri. Gerçekten çok ama çok beğenerek aldığım iki seti göstereceğim.

Birincisi 6 adet, eklem ve normal yüzükten oluşan bir set. Ben bunları iki elime de dağıtıp takmaya bayılıyorum. İlerde kararma yaparlar mı bilemem ama şu an için bir sorun yaşamadım. Bu setin fiyatı 0,57 dolardı. Bence gerçekten hem ucuz hem de kaliteliler. Bu yüzükler de 3 hafta içinde elime ulaştı.

Yüzüklerin satıcısının ismi: sanhe 888  dolar Store

İkinci yüzük setim ise 10lu bir set ne yazık ki ben birini kaybettim. Bu yüzükleri de eminim instagramda görmüşsünüzdür. Çok güzeller ve tam beklediğim gibi çıktılar. Bu setin fiyatı da 0,79 dolardı. Bu set de 3-4 hafta da elime ulaştı.

Bu setin satıcısının ismi: Malory Store

 5) Duvar Stickerları:

Son zamanlarda yine trend olan duvar stickerlarından da geri kalmadım tabi ki. Yine ülkemizde gereksiz pahalıya satıldığını düşündüğüm ürünlerden biri. Bazı sitelerde indirim döneminde uyguna satılıyorlar ama kargo parası eklenince gene en az 20 lirayı buluyor fiyatı. Ben bu kuşlu stickerları sadece 1 dolara aldım. Çok güzel paketlenmişti ve gerçekten beklediğim gibi çıktı. Tam 3 haftada elime ulaştı ve gerçekten şahane oldu bence. Daha birçok çeşitleri mevcut almak isterseniz mutlaka bakmanızı öneririm.

Duvar stickerlarının satıcısının ismi: The customer frist store

Benim son zamanlarda yaptığım Aliexpress alışverişlerim bu şekildeydi. Umarım aldıklarımı beğenmişsinizdir. Sizler Aliexpress’den neler alıyorsunuz? Benimle yorum olarak paylaşırsanız çok sevinirim. Bu ürünlerle ilgili sorularınız varsa lütfen çekinmeden sorun. Aliexpress’den nasıl alışveriş yapacağınızı bilmiyorsanız da tıklayarak ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın hoşçakalın ?

 

Bir Cevap Yazın