Tabia ürünleri cilt bakım yağları

Herkese merhaba! Bugün sizlere yerli malı yurdun malı Tabia ürünleri’nden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere son zamanlarda bakım yağları çok popüler oldu. Özellikle yabancı bloggerlarda sürekli makyaj öncesi, makyaj sonrası ve cilt bakım rutinlerinde çeşitli yağlar kullandıklarını görüyoruz. Ben de bakım yağlarını çok severek kullananlardanım.

Geçen ay Tabia Ürünlerinden harika bir kargo aldım. Kutuyu açtığımda burnuma misler gibi limon kokusu geliyordu. Bana denemem için üç çeşit bakım yağlarından yollamışlar ve ben de bir süredir bu yağları kullanıyordum artık sizlerle paylaşmak istedim.

Neden Tabia ürünleri?

Öncelikle Tabia ürünlerinden bahsetmek istiyorum sizlere. Tabia ürünleri öncelikle bir Türk markası. Birçok doğal yağlarının yanı sıra, sabunları, peelingleri, damla kapsülleri olarak çeşitli ürünleri mevcut. Tabia ürünleri, bütün ürünlerini en saf haliyle üretmeye özen gösteren ve hiçbir kimyasal madde kullanmayan bir firma. Özellikle de direkt cildimize uyguladığımız ürünlerin en saf en doğal hali ile önümüze gelmesi bence harika!

Şimdi gelelim Tabia ürünlerinin bana yolladıkları yağlara. Bana limon yağı, badem yağı ve kayısı damlası olmak üzere üç çeşit yağ yollamışlar.

 Tabia ürünleri badem yağı:

Badem yağını bilmeyen kimse yoktu diye düşünüyorum yıllardır gerek saçlarımız için, gerek kaş ve kirpiklerimiz için en sık kullanılan yağlardan biri.Badem yağının özellikle saça çok büyük faydaları var:

•Saçların canlı ve parlak gözükmesini sağlar,

•Saç dökülmelerini azaltır

•Isıtıcıların verdiği zararı azaltır.

•Kepek oluşumunu engeller.

Bunun yanı sıra ben badem yağını kaş ve kirpiklerim için de kullanıyorum. Kullanmadığım bir maskaramın fırçasını yıkadım ve her gece yatmadan hem kirpiklerime hem de kaşlarıma badem yağı uyguluyorum ve gerçekten sadece iki haftada kaşlarımda gözle görülür bir değişme fark ettim. Kaşlarımdaki boşlukların hafiften dolduklarını gördüm ve inanamadım. Kirpiklerimde çok fazla bir değişim gözleyemediysem de kaşlarımda gerçekten çok etkili oldu.Saçlarım için de badem yağını parmaklarımla masaj yaparak hem saç uçlarıma hem de saç diplerime uyguluyorum. Gerçekten saç diplerime o kadar iyi geldi ki.. Saç diplerimin kuruması büyük ölçüde azaldı ve kepek problemimi de ortadan kaldırdı.

  Tabia ürünleri Limon yağı:

Doğrusunu söylemek gerekirse ben daha önce limon yağı kullanmamıştım. Limon yağıyla bu marka sayesinde tanıştım ve şimdiye kadar kullanmadığım için bin pişman oldum! Limonun zaten tonlarca faydası olduğunu ve özellikle tedavi amaçlı çok fazla kullanıldığını biliyorsunuz. Limon yağının da çok geniş bir kullanım alanı var:

•Limon yağı C vitamini içerdiği için, özellikle yağlı ciltler için birebir! Ciltteki fazla yağı önleyerek sivilce oluşumunu azaltır. Ben doğrudan sivilcemin üzerine sürüyorum ertesi gün büyük ölçüde kurumuş ve küçülmüş oluyor.

•Limon yağı selülitlere karşı çok etkilidir, kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği olduğu için yağ yakımını da hızlandırır.

•Tırnakların sertleşmesini sağlar ve sararmasını önler. Ben manikür suyuma bir iki damla damlatarak kullanmayı çok seviyorum.

•Diş beyazlatmada, yara tedavilerinde, topuklarda oluşan çatlaklarda ve siğillerin tedavisinde de sıkça kullanılmaktadır.

Bu kadar çok faydası olduğunu ben de bilmiyorum ve gerçekten sabah akşam elimden düşmeyen bir yağ oldu. Mutlaka her evde bir limon yağı olmalı diye düşünüyorum.

 Tabia ürünleri kayısı damlası:

Elimdeki son Tabia ürünü ise bir kayısı damlası. Ben görünce çok şaşırmıştım çünkü diğer yağlardan farklı olarak bir kapsülün içinde bulunuyorlar. Kapsülün baş kısmını kopartıp içindeki yağı elinizle cildinize uyguluyorsunuz.

Kayısı damlası, cilt için çok faydalı bir yağ. Birçok kişi de makyaj öncesi yüzüne uygulamayı tercih ediyor. Ben yağlı bir cilde sahip olduğum için gün içinde parlama yapmaması açısından gece uygulamayı tercih ediyorum. Benim cildimde herhangi bir sivilce ya da tüylenme yapmadı ancak, bunun ciltten cilde farklılık göstereceğini düşünüyorum o yüzden kullanmadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Ben kayısı damlalarını en çok yüzüme ve bacaklarıma uygulamayı seviyorum. Cildimi yumuşacık yapıyor ve cildimin beslenmesini sağlıyor.

Ayrıca kayısı yağları kırışıklık için de birebir! Düzenli kullanımda kırışıklıkları azaltmayı vaat ediyor.

Benim elimdeki ürünleri bu şekildeydi. Siz bu yağlardan hangilerini kullanıyorsunuz? Herhangi bir sorunuz varsa lütfen benimle yorum olarak paylaşın. Marka hakkında detaylı bilgi edinmek ve diğer ürünlerini de görmek  isterseniz tıklayabilirsiniz.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir ve sizlere faydalı olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere şimdilik güzel kalın hoşçakalın.

 

 

2 Comment

  1. ayşegül ağırel says: Cevapla

    Fiyatları ne kadar?

    1. Selin Dağdelen says: Cevapla

      ne yazık ki güncel fiyat bilgisine sahip değilim sitelerinden kontrol edebilirsiniz 🙂

Bir Cevap Yazın