Uygun fiyatlı makyaj fırçaları

Merhaba benim güzel arkadaşlarım! Bu güzel sonbahar gününde sizlere sahip olduğum ve çok memnun kaldığım uygun fiyatlı makyaj fırçaları ndan bahsedeceğim. Biraz uzun bir yazı olabilir umarım sıkılmadan okursunuz.

Öncelikle fırçalardan genel olarak bahsedecek olursam; fırçalarımın genelini Ekilips markası oluşturuyor.

Yazıma, Ekilips fırçalarla başlayacağım. Bildiğiniz üzere Ekilips uygun fiyatlı fırçalar arasında çok başarılı bir marka. Ben uzun süredir çok severek kullanıyorum. Bir tek kıl dökmesi bile yapmadılar ve yumuşacıklar. Bildiğiniz üzere Ekilips zaman zaman farklı seriler üretiyor. Bende de her serisinden fırça mevcut.. Fırçaları serilerine göre ayırıp tek tek yazarsam bu yazı bitmez, o yüzden işlevlerine göre ayıracağım..

Uygun fiyatlı makyaj fırçaları:

Far Fırçaları:

Resimde gördüğünüz fırçalar, benim en çok kullandığım far fırçaları.. Ekilips dediğim gibi değişik serilere sahip bir marka.

Uygun fiyatlı makyaj fırçaları

Resimden sırayla gidersek;  ilk fıçra, bambu serisinden bir kare karıştırma fırçası var. Ben bu fırçadan oldukça memnunum. Makyaj yaparken elim sürekli buna gidiyor. Farları karıştırmak, renklerin iyice birbirine geçmesini sağlamak için kullanıyorum. Fiyatı indirimsiz 6-7 tl civarında.

İkinci fırça, Mor saplı, sık kıllı far fırçasını ise göz kapağımın tam ortasına istediğim rengi sürmek için kulanıyorum. Fiyatı indirimsiz 5-6 tl civarında.

Üçüncü fırça, Pembe RT markasının fırçalarına benzeyen kalem fırçayı da göz kenarlarıma koyu renk farla gölge vermek ve aynı göz altıma sürdüğüm farı dağıtmak için kullanıyorum. Fiyatı indirimsiz 10 tl.

Dördüncü fırça, kesik uçlu bir eyeliner fırçası. Jel eyelinerlar için birebir. Fiyatı indirimsiz 4,5 tl.

Son olarak yine RT markasının metal serisine çok benzeyen geniş, kare şeklindeki fırçayı da bazen karıştırma fırçası bazen de gölge verdiğim farları dağıtmak için kullanıyorum. Bu fırçadan da çok memnunum ama bambu kare fırça kadar yumuşak olmadığını söylemeliyim.. Fiyatı indirimsiz 10 tl, indirimde 5-6 tl ye düşüyor.

Ten Fırçaları:

Ten makyajında kullandığım fırçalar da yine mor ve bambu saplı olarak değişiyor. Şunu belirteyim ki yumuşaklıklarında ve kıl dökmelerinde bir farklılık yok..Her iki seri de çok başarılı.

Uygun fiyatlı makyaj fırçaları

Yine sırayla gidecek olursam;

İlk sıradaki kesik uçlu fırça bir kontür fırçası. Yüzü küçük olanlar allık fırçası olarak da kullanabilir bence. Elmacık kemiklerimin altına, alnıma ve çene altıma kontür yapmak için kullanıyorum. Yumuşacık olduğu için bronzerı çok güzel dağıtıyor. Fiyatı indirimsiz 10-12 tl civarında.

İkinci sıradaki geniş açılı bir allık fırçası. Aslında yapısından oldukça memnunum, allığı çok güzel dağıtıyor ama yüzüme ne yazık ki biraz büyük geliyor.. Yüzü küçük olanlara önereceğim bir fırça değil.. Fiyatı indirimsiz 10-12 tl civarında.

Üçüncü sıradaki fırçam ise klasik bir fondöten fırçası.. Bu fırçadan memnunum aslında ama ne yazık ki fırça izi bırakıyor, üzerinden süngerle geçmek gerekli.. Fiyatı indirimsiz 10-12 tl civarında.

Dördüncü fırçam ise, bir kapatıcı fırçası. Kendinden aparatı olmayan, kutuda ya da jel halde olan kapatıcılar için birebir. Kaşlarımı doldurduktan sonra altlarına kapatıcıyı sürmeme ve koyu renk ruj sürdükten sonra yine kapatıcıyla düzeltmeme yardımcı olan güzel bir fırça. Fiyatı indirimsiz 4-5 tl civarında.

Beşinci fırçam ise yelpaze şeklinde üzerinde allık fırçası yazmasına rağmen herkes gibi benim de aydınlatıcı sürmek için kullandığım bir fırça. Yelpaze şeklinde olduğu için aydınlatmak istediğim bölgelere aydınlatıcıyı bu fırçayla kolayca uyguluyorum. Fiyatı indirimsiz 4,5 tl civarında.

Son ten  fırçam da yine RT nin metal sersine benzeyen bir pudra fırçası. Bu fırçayı indirimde bir kızın elinden resmen kaptım diyebilirim. O kadar güzel bir fırça ki.. Yapısı zaten yumuşacık ve tek bir kıl bile dökmedi, en sevdiğim fırçam diyebilirim. Fiyatı indirimsiz 20 tl civarında ben indirimden 13 tl ye almıştım.

Diğer marka fırçalara geçersek,

Uygun fiyatlı makyaj fırçaları

İlk sıradaki fırçam, Eve mağzasından aldığım Fenda marka fırça. Bu fırçayı kaş altımı ve göz pınarlarımı aydınlatmak için kullanıyorum, kıl dökmesi yapmadı. Fiyatı 3,5 tl.

İkinci fırçam uzun bir süre önce aldığım çift taraflı Avon marka far fırçası. Kısa sık fırçalı tarafını göz kapağımın ortasına, süngerli tarafı da göz altıma sürdüğüm kalemi dağıtmak için kullanıyorum. Fiyatı 10 tl idi.

Son fırçam da son zamanlarda favorim olan H&M den aldığım bir tarafı karıştırma fırçası, bir tarafı da kesik uçlu bir fırça. Özellikle karıştırma fırçasından çok memnunum, yumuşacık bir yapısı var ve farları çok güzel dağıtıyor.Kesik uçlu tarafını bazen göz altlarıma far geçmek için, bazen de kaş farıyla kaşlarımı doldurmak için kullanıyorum. Fiyatı 12.90.

Uygun fiyatlı makyaj fırçaları

Bu resimdeki fırçalar da son günlerde aldığım biri Rossman’dan kaş fırçası fiyatı 2,90. Diğeri de Flormardan aldığım karıştırma fırçası. Hiç kıl dökmesi yamadı ve yumuşacık bir yapısı var. Fiyatı 12.90 tl.

Çok uzun bir yazı oldu farkındayım umarım sıkılmadan okursunuz.. Sizde bu uygun fiyatlı makyaj fırçaları ndan var mı, varsa memnun musunuz? Benimle yorum olarak paylaşırsanız sevinirim..

İnternetten uygun fiyatlı makyaj fırça ları almak isteyenler linke tıklayarak inceleyebilirler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere makyajla kalın 🙂

Bir Cevap Yazın