Wet n wild photo focus eyeshadow primer incelemesi

Herkese bu güzel yaz gününden merhabalar! Bu yazımda gratis indiriminde denk geldiğim, yabancı bloggerların, youtuberların öve öve bitiremediği Wet n wild photo focus eyeshadow primer  dan bahsetmek istiyorum. Sonunda gratislere gelmiş ben de bayram indiriminde denk gelip aldım. Malum gratisi bayram indirimde sömürdük resmen sömürdük. Diğer aldığım ürünleri snapchatte gösterdim, ayrıntılı incelemesini de yazacağım. (Snapchat:seliningunlugu)
Far bazına gelecek olursak, almakta kararsız kaldım çünkü uzun bir süredir Essence’in i love stage far bazını kullanıyordum. Kalıcılığı çok iyi değildi ama günlük kullanım için memnundum ama far bazım bitti ben de bunu görünce şans vermek istedim.

Far Bazı Nedir?

Öncelikle far bazı nedir, neden kullanılır bundan bahsedelim. Far bazı,farı sürmeden önce kullanılır,  farın daha canlı gözükmesini sağlar, göz makyajının daha kalıcı olmasını sağlar,pigmentasyonu düşük farların renklerini daha belirgin hale getirir.

Primer ‘a gelecek olursak ,bu baz tüp halinde. Bu yüzden uygulaması kolay. Küçük bir damla halinde uygulamanız yeterli olacaktır zaten kremsi yapıda olduğu için kolay dağılıyor. İlk sürdüğünüzde ten rengi gibi dursa da kuruyunca rengi saydamlaşıyor. Biraz yağlı bir ürün ama kuruyunca o yağlı yapısı kayboluyor.

Bazdan küçük bir miktar almanız yeterli oluyor. Küçük bir damlası bile yetiyor o yüzden bereketli bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Farın kalıcılığını arttıyor. Gün boyu sürdüğünüz farın gözünüzde kaldığını göreceksiniz.

Pigmentasyonu düşük farlarınız varsa bu ürün can dostunuz olacak! Fotoğrafta gördüğünüz üzere farın pigmentasyonunu kesinlikle arttırıyor!

20160907_205040_20160907212457240
Resimde Wet n Wild’ın Comfort Zone paletinden yanar dönerli rengi far bazıyla ve bazsız şekilde sürdüm. Sanırım farkı görebiliyorsunuz.

Wet n wild photo focus eyeshadow primer & Essence I love Stage Karşılaştırması:
20160907_205306_20160907220301443

I love stage far bazıyla karşılaştırırsam, fiyat olarak oldukça yakınlar. Essence’in bazı 10 tl, Wet n Wild’in ise indirimde 12 tl idi. İnidirimsiz fiyatı 20 tl civarı sanırım. Kalıcılık ve pigmentasyonu arttırma açısından i love stage’i elimden bıraktırdı diyebilirim.
Şu an gratis indirimde hala bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kalıcılık sağlayacak bir baz arayışındaysanız mutlaka bu baza bir göz atın derim.

İnternetten almak isteyenler için link koyuyorum, şu anlık bir Türk sitesi bulamadım satan ne yazık ki..
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere güzel kalın ?

 

2 Comment

  1. Merve says: Cevapla

    Yaptığın ürün incelemelerinde kuru ciltler için mi yada yağlı bir cilt kullanabilir mi yazmıyorsun, aklında bulunsun çok daha iyi oluyor bizim için 🙂 Bu ürün ve essence’nin far bazı yağlı göz kapakları için uygun mu? :*

    1. Selin Dağdelen says: Cevapla

      Çok haklısın bir dahaki yazılarımda dikkat edeceğim 🙂 Essence’in far bazı yağlı göz kapakları için uygun mat bir bitişi var, wet n wild’ın bazının biraz yağlı bir yapısı var ama sürdükten sonra kuruyup matlaşıyor, ben de yağlı ciltliyim sorun yaşamıyorum, ikisinin de uygun olduğunu söyleyebilirim 🙂

Bir Cevap Yazın