Yalnız olmanın faydaları

Merhaba arkadaşlar! Bugün sizlere değişik ve eğlenceli bir yazı hazırladım. Sizlere Yalnız olmanın faydaları ndan bahsedeceğim. Hep makyaj ve bakım üzerine değil arada böyle eğlenceli konularla da ilgili yazmak istiyorum çünkü. Umarım severek okursunuz.

Malum, yaz demek aşk demek, yaz aşkları demek.. Peki sevgilimiz yoksa ne yapalım yani? Bugün yalnız olmanın faydaları hakkında konuşacağız…

Herkes bir ruh eşi olsun ister. Başını yastayacağı, seveceği, güveneceği, sığınacağı.. Bazen hayat çok cömert davranır hemen karşınıza böyle birini çıkarır bazen yıllarca beklersiniz kimse çıkmaz. Peki sevgili bu kadar önemli birşey mi? Yalnızlığın hiç mi güzel yanları yok? Bekarlık sultanlıkti hani? Herşey bir yalan mıymış? Gelin beraber karar verelim.

Sizlere benden nacizene, yalnızlığın o kadar da kötü olmadığının kanıtları:
Yalnız olmanın faydaları:

1)Kimseye hesap vermezsiniz: İlişkilerdeki en büyük sorunlardan biri hesap verme durumu sanırım. Kimleydin,nerdeydin,ne zaman çıktın, niye haber vermedin.. Bu tür sorunlarla uğraşmazsınız. Canınız nereye kimle gitmek isterse özgürsünüz.

2)Flört serbest: İstediğiniz kişiyle flört edebilirsiniz. Karşı masadaki yakışıklı çocuk sizi kesiyor diye başınızı çevirmek zorunda değilsiniz. Özgürsünüz.. İstediģiniz kişiyle konuşun, kur yapın, sabahlara kadar mesajlaşın, tadını çıkarın!

3)Gece dışarı çıkma serbestisi: Diğer bir kısıtlama da gece dışarı çıkma olayı. “Aşkım Mervelerdeyim” de sökmüyor artık. Eğer sevgiliniz yoksa geceler de sizin. Giyin en güzel elbiselerinizi haydi kızlar gecesine! Dans edin, yeni insalarla tanışın. Sınır yok!

4)Kiloları takmıyoruz: Sevgilimiz yok diye haydi gelsin hamburgerler pizzalar demiyoruz tabi ama küçük kaçamaklar serbest. Sevgilinizle tatile gitceksiniz diye 2 dilim kepek ekmeği ile günü geçirmeye son! Sevgiliniz yok, onun istediği kiloya düşme derdiniz de yok! Yiyin gari ?

5)Kariyer yapıyoruz: Sevgilimiz yoksa kendimizi işimize veriyoruz kariyer yapıyoruz. Canım şimdi kariyer yapmak varken kim uğrasır evlilikle çocukla? Kendimize zaman ayırıyoruz ve adım adım kariyerimize yoğunlaşıyoruz.

14 şubat gelince de tv leri kapıyoruz , dışarda at gözlüğümüzü takıp, sosyal medyadan uzak duruyoruz. Unutmayalım bunlar hep vahşi kapitalizmin oyunları. ?

Yalnızlık gördüğünüz gibi o kadar da kötü değil. Biraz farklı bir yazı oldu ama umarım beğenerek okursunuz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ?

Bir Cevap Yazın